Węże w garniturach: afera ze zwolnieniem z Giftpolu spowodowała że ludzie zaczęli dzielć się swoimi historiami z pracy

Sprawa zwolnienia w firmie Giftpol rozpaliła Internet. Na firmę wylała się fala pomyj za zdalne zwolnienie nowej pracowniczki z działu graficznego. Wydarzenie sprawiło, że oprócz memów i docinków ludzie otworzyli się też na dyskusję o złych pracodawcach. I takie historie zebraliśmy.

Dobry pracownik = złodziej?

On stał się zdrajcą w pracy

Bo pracownik był za dobry

Upokarzające zwolnienie z pracy

Bo szef “nie tak to sobie wyobrażał”

Obrzydliwe zachowanie szefa dusigrosza

“Im więcej obowiązków, tym lepsze zarządzanie czasem”

Niech piją kranówkę

Głośne zwolnienie z Aptiv

https://innpoland.pl/205193,afera-giftpol-ludzie-dziela-sie-strasznymi-historiami-z-pracy

Więcej opisów metod manipulacji, oszustw i wykorzystywania przez psychopatów w firmach, znajduje się w książce Paula Babiaka i Robert D. Hare – twórcy testów do diagnozy psychopatii – PCL-R.

Chyba dobrze znać ich metody, jeśli zamierzamy pracować dla korpo, janusza-jarmułki lub prowadzić własny biznes:

Paul Babiak, psycholog pracy i organizacji, i Robert D. Hare, uznany badacz i twórca testów do diagnozy psychopatii, eksplorują zjawisko infiltracji współczesnych organizacji przez osoby o psychopatycznym zaburzeniu osobowości. Autorzy ujawniają strategie interpersonalne, dzięki którym korporacyjni psychopaci – niezauważenie dla swych przełożonych, współpracowników i podwładnych – manipulują, oszukują i eksploatują organizację i zatrudnione w niej osoby. Babiak i Hare w przystępny sposób wyjaśniają, jak chronić pracowników i organizację biznesową przed jednostkami, które dla własnych celów próbują wykorzystać procesy organizacji, potrzeby innych czy problemy w komunikacji, przyczyniając się do powstawania konfliktów interpersonalnych i narażając organizację na psychologiczne, fizyczne i ekonomiczne szkody. Swe rozważania ilustrują opisami autentycznych przypadków.

Dzięki połączeniu perspektyw obu autorów – specjalisty w zakresie HR oraz klinicysty i badacza – „Węże w garniturach” dostarczają unikalnego wglądu w mechanizmy funkcjonowania korporacyjnego psychopaty. Książka stanowi kompendium wiedzy na temat sposobów ochrony przed przenikaniem psychopatów do organizacji, a także możliwości ich rozpoznawania i strategii obrony.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/164010/weze-w-garniturach-gdy-psychopaci-ida-do-pracy

Na podstawie badań wiadomo, że wśród wszystkich szefów firm/korpo/whatever w USA, 21% jest psychopatami:

I w zw. z tym że utarło się, że w całej populacji istot humanoidalnych na Ziemi tylko 1% jest psychopatami ten problem nas nie dotyczy. Niestety, ale wskaźnik nasycenia populacji psychopatami jest znacznie wyższy i wynosi globalnie ok. 6%, do tego jest zależny od populacji danego kraju.

Jeśli przyjrzymy się USA i weźmiemy pod uwagę dane z innych grup społecznych:

Psychopathy affects approximately 1 percent of the United States general population and 20 percent to 30 percent of the male and female U.S. prison population.

https://news.uchicago.edu/story/psychopaths-are-not-neurally-equipped-have-concern-others

nie będziemy mieli problemu z ustaleniem jaki jest rzeczywisty procent psychopatów w całej populacji tego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *