Polskie służby wykryły niedozwolone substancje w mrożonych malinach z Ukrainy

Chodzi o pozostałości niedozwolonych środków ochrony roślin. Biorąc pod uwagę załamanie rynku za sprawą importu ukraińskich malin, zapewne polscy plantatorzy życzyliby sobie, żeby kontroli było jeszcze więcej. Co wykryto w mrożonych malinach z Ukrainy?

Na przykład propargit można było w Polsce stosować do końca 2012 roku. W mrożonych malinach ze Wschodu wykryto: karbendazym, propargit i spirodiklofen. We wszystkich trzech przypadkach, towar został zwrócony do nadawcy.

W bazie znajdziemy kolejny, niepokojący alert. 14 sierpnia z polsko-ukraińskiej granicy cofnięto partię słodkiego wina gronowego marki „Kagor”. Służby wykryły w nim kaptan.

Ogółem w tym roku zgłoszono 79 raportów o niedozwolonych substancjach, bądź przekroczeniu dopuszczalnych MRL w produktach z Ukrainy. Zdecydowana większość przypadków to zboża, mąki, oleje i pasze ze znaczącymi pozostałościami chloropiryfosu.

https://www.sad24.pl/jagodniki/polskie-sluzby-wykryly-niedozwolone-substancje-w-mrozonych-malinach-z-ukrainy/#comment-13555

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *