Mass media w PL celowo mylą antysemityczność z antyizraelskością

Izraelskość jest przez redaktorów dużych portali w PL błędnie utożsamiana z semitycznością. A co z semityzmem Arabów i Palestyńczyków mili państwo?

Przez ulice Warszawy przeszedł marsz “Solidarni z Palestyną” – był on podobny do wielu takich manifestacji w całej Europie, choć na tle Zachodu przebiegał w pokojowej atmosferze. Uwagę skupił za to antysemicki transparent jednej z uczestniczek sobotniego wydarzenia. Kobieta niosła ze sobą planszę z napisem “keep the world clean” oraz narysowanym koszem na śmieci z flagą Izraela w środku.  

Teraz kanał “Nexta” opublikował w mediach społecznościowych wywiad z demonstrantką, przeprowadzony w dniu manifestacji.  

Przyszłam tu, aby wesprzeć Palestynę, upomnieć się o jej prawa. Mam nadzieję, że kiedyś będzie wolna – mówi na nagraniu kobieta, która przedstawia się jako “Norweżka studiującą w Polsce“. 

Gdy dziennikarz pyta o antysemicki transparent, ta nie widzi w haśle nic zdrożnego

On nie jest wymierzony w Żydów tylko w izraelski rząd. Dopuszcza się on ludobójstwa etnicznego na Palestyńczykach – przekonuje Norweżka. Skandynawka dodaje, że “kocha Żydów tak samo jak chrześcijan i muzułmanów“. 

W dalszej części rozmowy reporter “Nexty” chce dowiedzieć się, do czego doszło 7 października na Bliskim Wschodzie (bojówki Hamasu zaczęły wtedy mordy na Izraelczykach, doszło także do porwań w kibucach – red.). 

– Hamas opierał się ludobójstwu i 75-letniej opresji ze strony Izraela. Oczywiście to, czego Hamas dopuścił się na cywilach, jest niedopuszczalne, ale zgodnie z rezolucją ONZ mają prawo do stawania we własnej sprawie i wolności w czasie, gdy ich kraj jest okupowany przez rząd Izraela – twierdzi demonstrantka. 

Koniec rozmowy przybiera nieoczekiwany obrót w momencie, gdy dziennikarz pyta, czy Izrael ma prawo do egzystencji. Nagle następuje kilkusekundowa cisza, na twarzy Norweżki pojawia się nieśmiały uśmiech oraz ciche stęknięcie

– Nie wspieram powstania państwa Izrael w takiej formie, jak to miało miejsce w historii. Mimo to uznaję ich prawo do egzystencji, jednak nie na terenie przez nich okupowanym – przekonuje studentka. 

Reporter “Nexty” zwraca trzeźwo uwagę, że z tym aspektem prawa międzynarodowego nie zgadza się sama Palestyna. Stwierdzenie rozwściecza koleżankę demonstrantki trzymającą flagę Autonomii

Nie przyszliśmy tu dyskutować o polityce. Mówimy tu o prawach człowieka i mordowaniu Palestyńczyków, dzieci, niewinnych ludzi – grzmi kobieta. Bezradny dziennikarz dopytuje, co teraz powinno się stać, aby zakończyć krwawą wojnę. 

Ty nam to powiedz – odpowiada koleżanka Norweżki. 

– Ale ja tu zadaję pytania – replikuje pracownik “Nexty”.

Nie wiem, może niech przestaną bombardować – kończy kobieta z flagą Palestyny. 

Antysemicki incydent zdążyli skrytykować już prezydent Polski Andrzej Dudaprezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, ambasador Izraela w Polsce, a także polski wiceszef dyplomacji. 

Wszyscy zgodnie podkreślali, że nad Wisłą nie ma przyzwolenia na antysemityzm, szczególnie po wydarzeniach Holokaustu zadanego przez hitlerowskie Niemcy w czasie II wojny światowej. 

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-przez-warszawe-szla-z-antysemickim-haslem-norwezka-udzielila,nId,7103021

Duda, Trzaskowski i ambasador z Izraela powinni iść na studia gdzie wykłada się algebrę i prawdziwą a nie semityczną, syjonistyczną wersję historii, bo w ich stwierdzeniach o ww. incydencie brak jest logiki i wiedzy o semityźmie, i jego braku w Izraelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *