O co chodzi w izraelskiej operacji wojskowej na terenie Bliskiego Wschodu?

Zasadniczym celem jest skłonienie BRICS (którego częścią jest Iran), który systematycznie odcina patokratów z Polski i krajów sojuszniczych od paliwa, do rozmów:

Zdjęcia wojskowych cystern uzupełniających zapasy paliwa na stacjach Orlen obiegły media społecznościowe. Internauci zastanawiają się, czy koncern korzysta z wojskowych rezerw, by zamaskować braki paliwa. Orlen opublikował oświadczenie, w którym stanowczo zaprzecza tym domysłom.

W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia, na których widać wojskowe cysterny zasilające zapasy paliwa na stacjach Orlen. W obliczu ostatnich wydarzeń, jak chociażby informacji o awarii dystrybutorów, która miała tuszować braki paliw, wywołało to niepokój wśród internautów.
Wojskowe cysterny na stacjach Orlen. Internauci mają podejrzenia

W komentarzach nie brakuje głosów osób, które zastanawiają się, czy Orlen korzysta z wojskowych zapasów paliwa, by zamaskować jego braki na stacjach.

“Stacja Orlen 1412 w Kielcach. Była awaria dystrybutorów, przyjechała wojskowa cysterna i dystrybutory naprawione” – pisał na Twitterze “Szalony Reporter”.

“W Kole. Cysterna wojskowa przywiozła olej napędowy. Benzyny brak” – pisała inna z internautek, która opublikowała w sieci zdjęcie wojskowej cysterny na Orlenie.


Głos w sprawie zabrał też Roman Giertych, który skierował “uprzejme pytania do Orlenu i MON”. “Na jakiej zasadzie używane są wojskowe cysterny przez Orlen? Czy jest jakaś umowa w tej sprawie i czy był przetarg? Czy nie obawiacie się państwo postępowania o niedozwoloną pomoc publiczną udzielaną przez wojsko Orlenowi?” – dopytywał.


Zdjęcie wojskowych cystern opublikował w mediach społecznościowych także były poseł Grzegorz Furgo. “Naprawiają zepsute dystrybutory” – napisał, odnosząc się do rzekomych “awarii” na Orlenie.

https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/braki-paliwa-na-orlenie-przyjechala-wojskowa-cysterna-i-dystrybutory-naprawione

Patokracja nie jest zdolna do dobrego zarządzania zasobami czy to ludzkimi czy materialnymi:

Każda więc wojna, prowadzona przez państwo patokratyczne, jest wojną na dwóch frontach — zewnętrznym i wewnętrznym. Dla wodzów i panującej elity ten front wewnętrzny jest ważniejszy i on przesądza decyzje.

Zginie wielu ludzi, wyczerpią się siły i zdrowie tamtych innych. Królowie cierpieli moralnie z powodu śmierci swoich rycerzy, ale nie oni — „U nas ludiej mnogo!”. Potem nakaże się poetom opiewać ich bohaterstwa, aby na tych motywach wychować następne pokolenie we wierności dla patokracji.
Hitler rozpoczynając wojnę uratował istnienie sowieckiej patokracji na co najmniej 40 lat.

Oczywiście, ideologia musi odpowiednio uzasadnić to rzekome prawo do podboju świata i w tym celu musi zostać odpowiednio spreparowana. Ekspansja ma jednak swoje przyczyny w samej naturze patokracji, a jeżeli chodzi o sowiecką także te dwie inne. Ilekroć jednak zjawisko tego rodzaju pojawiło się w dziejach świata, zawsze dążenia imperialistyczne były jego istotną właściwością.


Niemałą część motywacji tej tendencji ekspansjonistycznej stanowią czynniki ekonomiczne. Na skutek przejęcia funkcji kierowniczych przez jednostki o miernej inteligencji i patologicznych rysach charakterów, patokracja staje się niezdolna do dobrego gospodarowania w jakiejkolwiek dziedzinie. Rolnictwo jest uzależnione od zmiennych warunków klimatu, pojawiania się szkodników, chorób roślin i innych okoliczności. Dlatego w tej dziedzinie gospodarz musi działać nie tracąc czasu i od wieków jego walory osobiste były warunkiem powodzenia. Patokratyczna administracja musi więc prowadzić do braków żywności. Tymczasem w krajach o rządach normalnego człowieka obywatele pracują mniej ciężko a miewają kłopoty z nadmiarem żywności i dostatek różnych produktów. Zawładnięcie tymi dobrami stanowi nie lada pokusę nie tylko dla rządów, ale także dla zwykłych obywateli, którzy chcieliby na tym skorzystać. O tym, że wprowadzenie patokracji w takich krajach doprowadzi po pewnym czasie do podobnej niewydolności, na razie się nie myśli.

Do realizacji takich celów jest oczywiście potrzebna siła zbrojna, ale dla patokracji nie jest ona jedyną bronią podboju. To zjawisko ma bowiem swoiste możliwości oddziaływania, coś w rodzaju swoistej inteligencji dla nas już częściowo zrozumiałej, która służy międzynarodowej intrydze i która otwiera drogi podboju. Ta aktywność wynika z już omówionych właściwości tych osobowości, które taki system inspirują i ona powinna posłużyć historykom dla identyfikacji tego rodzaju zjawisk na przestrzeni dziejów.

W całym świecie istnieją ludzie, których osobowości wykazują swoistą podatność i w których odległa nawet patokracja wyzwala respons rezonatywny — z głębi ich natur płynące poczucie, że tam jest ojczyzna takich jak my. Wszędzie są także ludzie mało krytyczni, pokrzywdzeni i sfrustrowani, do których odpowiednio spreparowana propaganda ma dostęp. Przyszłość krajów jest w wysokim stopniu uzależniona od ilości tych ostatnich. Dzięki swojej specyficznej wiedzy psychologicznej, patokracja ulepsza swoje techniki antypsychoterapii, które sugerują innym odmienny świat pojęć, czyniąc to z patologicznym egotyzmem.

Ponerologia polityczna – A.Łobaczewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *