Piotr Kraśko neguje zbrodnie wojenne Izraela

Wczoraj wieczorem w TVN 24 doszło do starcie Sławomira Mentzena z Piotrem Kraśko. Największe emocje wzbudziła wymiana zdań ws. konfliktu zbrojnego Izraela z Hamasem. Lider Konfederacji uważa, że Polska nie powinna opowiadać się po żadnej ze stron. Kraśko ma inne zdanie. Zaprezentował proizraleskie stanowisko.

Piotr Kraśko podkreśla, że był w Strefie Gazy, na Zachodnim Brzegu i w Libanie. Uważa, że dowódcy izraelscy starają się uderzać w pozycje Hamasu, w wyrzutnie rakiet, niemniej może zdarzyć się tak, że zawali się blok mieszkalny. Jednak nagrania udostępnione w mediach społecznościowych pokazują, jak rujnowana przez Izraelczyków jest cała Strefa Gazy.

Relacje polsko-izraelskie nie są dobre

Kiedy Sławomir Mentzen starał się polemizować z dziennikarzem TVN 24, ten powtarzał, że Izrael „nie rozstrzeliwuje nikogo na festiwalu muzycznym, tak jak Hamas”. Powyższe obrazki jednak podają w wątpliwość metody stosowane przez izraelską armię w atakach odwetowych na palestyńskie terytorium. A co do dobrych relacji Polski z Izraelem, dodajmy, że chociaż prezydent Andrzej Duda zapewniał w lipcu 2022 r. prezydenta Izraela, że Polska wkrótce wyśle do Tel Awiwu nowego ambasadora, nic w tej kwestii nie zmieniło się do dziś. Obecnie Agata Czaplińska jest w tym kraju chargé d’affaires, ale brak ambasadora ma swoją wymowę. To dowodzi, że Polska i Izrael nie są bliskimi sojusznikami. Co więcej, w narracji izraelskich polityków wciąż można znaleźć oskarżenia wobec Polski odnoszące się do Holocaustu, które są insynuacjami.

https://angora24.pl/wiadomosci/piotr-krasko-neguje-zbrodnie-wojenne-izraela

Terrorystyczne państwo Izrael, które stworzyło zarówno Hamas, jak i ISIS, zgodnie z taktyką wojenną czyści przedpole przed głównym uderzeniem:

Syria’s two main airports out of service after Israel strikes: state media

https://www.arabnews.com/node/2390011/middle-east

Hamas nie jest przecież aż tak wielkią armią i zagrożeniem, żeby angażować na niego kolejny lotniskowiec i dodatkowe okręty:

Wysyłają drugi lotniskowiec. Jest decyzja

– Lotniskowiec USS Dwight Eisenhower wraz z grupą eskortujących go okrętów uda się na Morze Śródziemne i będzie mógł w razie potrzeby wspomóc wcześniej wysłaną grupę okrętów w pobliżu Izraela – poinformował w środę rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby.

https://wiadomosci.wp.pl/wysylaja-drugi-lotniskowiec-jest-decyzja-6951198077598560a

UK to deploy Royal Navy ships to support Israel

The UK will send surveillance aircraft and two Royal Navy ships to the eastern Mediterranean in plans “to support Israel”, No 10 says.

https://www.bbc.co.uk/news/uk-67095846

Jak na dłoni, widać, że w tym wszystkim chodzi i od początku chodziło o kogoś większego, a tym kimś jest Iran, i przy okazji Liban i Syria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *