Terrorystyczny gołąbek pokoju morduje ludzi: w świeżych nalotach zginęło 60 zakładników i 51 Palestyńczyków

W wyniku izraelskich nalotów na Strefę Gazy zaginęło ponad 60 zakładników, a w wieczornym izraelskim bombardowaniu obozu dla uchodźców Maghazi w Strefie Gazy zginęło 51 Palestyńczyków. Informacja o zbombardowanych zakładnikach potwierdza słowa izraelskiego oficera, który na prowojennym wiecu wyjawił prawdziwy cel operacji militarnej Izraela.

Abu Ubaida, rzecznik Brygad al-Kassam, zbrojnego skrzydła Hamasu, powiedział także, że pod gruzami znajdują się ciała 23 izraelskich zakładników.

Wydaje się, że nigdy nie będziemy w stanie do nich dotrzeć ze względu na ciągłą brutalną agresję okupanta wobec Gazy  – stwierdził Ubaida.

Zbombardowany obóz dla uchodźców

Wcześniej palestyńska agencja informacyjna WAFA przekazała, że wieczorem w izraelskim bombardowaniu obozu dla uchodźców Maghazi w Strefie Gazy zginęło 51 Palestyńczyków.

Według Reutersa w izraelskim bombardowaniu zginęły głównie kobiety i dzieci. Wiele osób zostało rannych.

Izraelskie wojsko nie skomentowało tych doniesień.

Palestyńskie ministerstwo zdrowia przekazało natomiast, że zginęło co najmniej 45 osób, a ponad sto zostało rannych. Rzecznik resortu Ashraf al-Qidra poinformował, że służby ratownicze, wspomagane przez mieszkańców, nadal przeszukują gruzy w poszukiwaniu zabitych lub rannych.

Według palestyńskiego resortu bezpośrednim celem izraelskiego bombardowania były cywilne domy.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-izrael-w-stanie-wojny/news-hamas-zaginelo-60-zakladnikow-23-nie-zyje,nId,7130333

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *