Pedofil z USA oskarżany o wspieranie ludobójstwa w Strefie Gazy

Organizacje praw człowieka i grupa Palestyńczyków oskarżają prezydenta Joe Bidena i sekretarzy stanu oraz obrony o wspieranie ludobójstwa w Strefie Gazy.

Prawnicy Białego Domu twierdzą, że rozpatrywanie sprawy naruszyłoby rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Innego zdania po pierwszej rozprawie jest prawniczka organizacji Center for Constitunional Rights Maria Lahood.
 
Sędzia oświadczył, że pod względem merytorycznym i prawnym to najtrudniejsza sprawa, z jaką miał do czynienia. Ogromnej wagi, bo chodzi o ludobójstwo i zarzut pomocy w nim Stanów Zjednoczonych. Świat domaga się, by to przerwać i jeden człowiek, sędzia White może do tego doprowadzić. Mamy nadzieję, że po orzeczeniu MTS to szaleństwo się skończy – mówiła Maria Lahood.

Chodzi o wczorajszą decyzję MTS, czyli Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze, który uznał, że należy zbadać część oskarżeń o ludobójstwo dokonywane rzekomo w Strefie Gazy przez Izrael.

Ta sama organizacja Center for Constitunional Rights 20 lat temu doradzała w sprawie Rasul kontra Bush, w której więzień z Guantanamo uzyskał od sądu potwierdzenie prawa do wyjaśnienia, dlaczego został uwięziony. Ostatecznie odzyskał wolność.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-izrael-w-stanie-wojny/news-biden-oskarzany-o-wspieranie-ludobojstwa-w-strefie-gazy,nId,7295595

Czyżby sędzia z USA znał już treść orzeczenia MTS?

Pedofil:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *