Wdzięczny banderowiec na granicy podcierał sobie tyłek Polską flagą, a drugi nagrywał to telefonem

Polscy rolnicy, protestujący na przejściu granicznym w Dorohusku twierdzą, że zatrzymali dwóch Ukraińców, znieważających polską flagę. Jeden z nich „podcierał sobie tyłek naszą flagą”, a drugi nagrywał to telefonem. Zatrzymani obywatele Ukrainy zostali przekazani policji.

Polscy rolnicy z „Podkarpackiej Oszukanej Wsi” poinformowali w sobotę wieczorem o incydencie, do jakiego według ich relacji doszło w rejonie polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Dorohusku. Według rolników, dwóch obywateli Ukrainy w obsceniczny sposób znieważyło polską flagę narodową, jedną z wielu zatkniętych przy rozstawionych tam barierkach.

Podkarpacka Oszukana Wieś zamieściła na swoim profilu na platformie X nagranie, w którym przedstawia tę sytuację. Przedstawiciel ruchu zaznacza, że doszło do „bardzo, bardzo złego incydentu”.

„Jeden przy barierkach nagrywał, jak drugi znieważał nasze barwy narodowe! Podcierał sobie tzw. cztery litery, czyli tyłek, naszą flagą!” – powiedział jeden z rolników. Ukrainiec został przez nich zatrzymany. Wezwano policję, która ustala co się stało i czemu doszło do znieważenia polskich barw narodowych. Nagrywającemu Ukraińcowi jeden z rolników zabrał telefon i przekazał policjantom.

https://kresy.pl/wydarzenia/protestujacy-rolnicy-ukrainiec-zniewazyl-polska-flage-podcieral-nia-sobie-tzw-cztery-litery/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *