Jakiekolwiek próby narzucania Cocainskiemu prawdy o Wołyniu są dla żydobanderowców nieakceptowalne

Rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina w wywiadzie dla Onetu stwierdził, że Wołodymyr Zełenski powinien przeprosić za Wołyń. Jasina powiedział też, jakich dokładnie słów oczekuje od prezydenta Ukrainy. Spotkało się to ze stanowczą reakcją ambasadora naszych wschodnich sąsiadów. “Jakiekolwiek próby narzucania Prezydentowi Ukrainy czy Ukrainie co musimy w sprawie wspólnej przeszłości są nieakceptowalne i niefortunne” – napisał Wasyl Zwarycz na Twitterze.


źródło: https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/polityka/zgrzyt-w-stosunkach-polsko-ukrainskich-kijow-jest-oburzony

O żydobanderyźmie ukraińskiej patoelity:

https://wyborcza.pl/7,87648,17712583,ihor-kolomojski-pan-na-dniepropetrowsku-jestem-zydobanderowcem.html – 24.03.2014, 08:00

Zmieniło się samo miasto, które stało się symbolem patriotyzmu na wschodzie Ukrainy. A i Kołomojski – dla swoich – został bohaterem walki z rosyjską agresją. Wielu, nierozumiejących specyfiki Dniepropetrowska, dziwnym mógł się wydać sojusz obozu Kołomojskiego z nacjonalistycznym Prawym Sektorem, który założył w Dnipro swoją główną bazę dzięki wsparciu oligarchy. Ich lider Dmytro Jarosz jest jednak “swój”, bo pochodzi z niedalekiego Dnieprodzierżyńska. A sam Kołomojski nazywał siebie “żydobanderowcem”. Takie podejście do tematu ukraińskiego nacjonalizmu było już widoczne w otwartym w 2012 r. centrum Menora. Obok tablicy ukazującej zbrodnie ukraińskie na narodzie żydowskim znalazła się inna – omawiająca udział Żydów w strukturach UPA.
– Kołomojski określa to mianem chemii. Ukraińskość rozumiemy tutaj nie w kategoriach narodowościowych, lecz państwowych. Dnipro to wielokulturowe miasto, a kiedy u nas do batalionów zapisują się ortodoksyjni Żydzi, to wiele mówi o tym, co się tu dzieje – zaznacza Fiłatow.

https://wyborcza.pl/7,75248,15673380,jestem-zydobanderowcem-rozmowa-z-ukrainskim-pisarzem-oleksandrem.html

Jestem żydobanderowcem – rozmowa z ukraińskim pisarzem Ołeksandrem Irwancem

Co zrobił żydobanderowski tchórz z Ukrainy który wypowiedział tytułowe słowa?

Usunął wpis na twiterze:

https://kresy.pl/wydarzenia/ambasador-ukrainy-skasowal-wpis-uwazam-taka-forme-komunikacji-za-niewlasciwa/

Ambasador Ukrainy Wasyl Zwarycz skasował swój wpis z mediów społecznościowych, w którym krytykuje rzecznika MSZ Łukasza Jasinę za poruszenie sprawy przeprosin za zbrodnię wołyńską.

“Jeszcze Polska nie zginęła, ale musi zginąć”:

https://wykop.pl/artykul/2712889/wolontariuszka-pulku-azow-jeszcze-polska-nie-zginela-ale-zginac-musi/

W jednej z piosenek Zoriana śpiewa o Ukrainie od Sanu do Kaukazu… https://www.youtube.com/watch?v=pyjqankd2SU – czy to oznacza, że ma pretensje terytorialne w stosunku do Polski?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *