CIA zleciła własnym analitykom tuszowanie źródła pochodzenia wirusa Covid-19

W oryginalnym tekście opublikowanym na rmf, pada określenie “przekupić”, ale przecież jeżeli ktoś jest analitykiem CIA to nie trzeba go przukupywać, tylko wystarczy wydać mu polecenie służbowe.

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-skandal-w-cia-agencja-mogla-przekupic-agentow-badajacych-cov,nId,7021572

Według źródła w CIA, które skontaktowało się z kongresmenami, agencja przydzieliła zespołu ds. badań nad Covid-19 siedmiu funkcjonariuszy.
Pod koniec dochodzenia, sześciu z nich wskazało istnienie pewnego prawdopodobieństwa, że wirus powstał w laboratorium w Wuhan w Chinach.
Siódmy, najstarszy rangą z funkcjonariuszy, sądził, że Covid-19 wyewoluował w sposób naturalny.

Według informacji przekazanych Kongresowi – sześciu pozostałych analityków zostało “zmotywowanych finansowo” do zmiany stanowiska.
Ostatecznie, Centralna Agencja Wywiadowcza nie sformułowała jednoznacznej tezy dotyczącej źródła Covid-19. W raporcie na ten temat stwierdzono, że “obie hipotezy opierają się na istotnych założeniach, ale napotykają też wiele sprzeczności”.

Jak wynika z raportu opublikowanego przez Urząd Dyrektora Wywiadu Narodowego (ODNI), poszczególne agencje wywiadowcze USA różnią się w swoich ocenach dotyczących pochodzenia wirusa, choć wszystkie wykluczają, by był efektem inżynierii genetycznej lub bronią biologiczną. 

Jedynie dwie – FBI i Departament Energii – doszły do wniosku, że najbardziej prawdopodobną przyczyną pandemii była “ucieczka” wirusa z laboratorium. Pięć innych – że wirus przeniósł się ze zwierzęcia, zaś CIA i jeszcze jedna agencja uznały, że nie są w stanie ustalić pochodzenia wirusa.

Wyjaśnienie pochodzenia broni biologicznej którą jest koronawirus:

Wideo z wpisu wyjaśniającego zostało usunięte przez cenzorów z youtube, ale na szczęście udało się je zachować się w tym miejscu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *