Paramoralna obrona nielegalnych imigrantów przez posłów RP

“Przekonanie o istnieniu wartości moralnych, a także i o tym, że niektóre czyny je gwałcą, jest zjawiskiem tak dawnym i tak powszechnym, iż wydaje się, że jest ono nie tylko dziełem doświadczenia wieków, kultury, wpływu religii i wychowania, ale posiada także pewne podłoże w filogenetycznym wyposażeniu człowieka, na pewno jednak niezupełnie zgodne z prawdą moralną. Ogłaszanie więc czegoś pod hasłami wartości moralnych staje się zawsze sugestywne nawet wtedy, kiedy te użyte kryteria „moralne” zostały odpowiednio zmyślone ad hoc. Przy pomocy takich paramoralizmów można dowodzić słuszności moralnej, albo niemoralności, każdego czynu w sposób na tyle sugestywnie aktywny, że zawsze znajdą się ludzie, których umysły temu ulegną.
Paramoralne wypowiedzi i sugestie towarzyszą tak często różnym rodzajom zła, że wydająsię grać niczym nie zastąpioną rolę. Wynajdywanie coraz to nowych a komuś dogodnych kryteriów moralnych, przez jednostki, grupy nacisku lub systemy polityczne, stało się niestety zjawiskiem powszechnym. Na świecie, szczególnie w patopolitycznych totalitaryzmach, powstały całe fabryki paramoralizmów i działają specjaliści od ich produkowania. Nie należy się więc dziwić, kiedy przeciętny człowiek gubi się w tym galimatiasie, bo takimi sugestiami pozbawia się go części zdrowego rozsądku. U młodzieży powoduje to długo persewerujące psychologiczne trudności rozwoju światopoglądowego.” – Ponerologia polityczna – paramoralizmy

Kto posługuje się paramoralizmami w obronie nielegalnych imigrantów wśród których są terroryści wyszkoleni przez Izrael/USA? M.in. Katarzyna Maria Piekarska z KO:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-01-02/skandal-po-slowach-jana-pietrzaka-prokuratura-wszczela-postepowanie/

To jest złom moralny”

O słowach Pietrzaka dyskutowali również goście poniedziałkowej “Debaty Dnia” w Polsat News. – To jest wypowiedź skandaliczna, to jest złom moralny. Mam nadzieję, że tą sprawą zajmie się prokuratura. Gdyby Jan Pietrzak miał resztki honoru, a nie tłumaczył się w jeszcze bardziej skandaliczny sposób – powiedziała w “Debacie Dnia” Katarzyna Maria Piekarska (KO).
 
W podobnym tonie o skandalu wypowiadał się były senator startujący przez lata z list PiS. – Uważam, że nie powinno się używać w debacie publicznej tego typu odniesień i wykorzystać ich do celów politycznych – powiedział Jan Maria Jackowski

Podejmując czynności prokuratorskie wobec osób krytykujący wpuszczanie imigrantów nowowybrane władze dają jasny sygnał gdzie mają wolę obywateli RP w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *