Gołąbek pokoju strzela do pojazdu misji pokojowej ONZ w Libanie

Armia izraelska ostrzelała pojazd UNIFIL – misji pokojowej ONZ na terenie południowego Libanu – podała w sobotę agencja Reutera, powołując się na źródła w siłach bezpieczeństwa.

Jedno ze źródeł, na które powołuje się Reuters przekazało, że pojazd UNIFIL – stacjonujących na południu Libanu sił pokojowych ONZ – został ostrzelany w rejonie miejscowości Rumajsz, leżącej przy granicy z Izraelem. W aucie było trzech przedstawicieli misji ONZ i tłumacz. Pasażerowie zostali ranni – utrzymują obaj rozmówcy Reutera.

Ani UNIFIL, ani też Organizacja NZ ds. Nadzorowania Rozejmu (UNTSO) nie wypowiedziały się w tej sprawie. Reuters określa pasażerów pojazdu należącego do UNIFIL jako „technicznych obserwatorów ONZ”.

Pod koniec lutego br. siły UNIFIL ostrzegły, że sytuacja na granicy między Libanem i Izraelem grozi eskalacją. W tym czasie wymiana ognia między oddziałami izraelskimi a wspieranym przez Iran libańskim Hezbollahem przybrała na sile. W grudniu 2023 r. dowódca UNIFIL gen. Aroldo Lazaro Saenz informował, że konfrontacja Hezbollahu z siłami izraelskimi staje się bardzo niebezpieczna, a żołnierze UNIFIL starają się mediować pomiędzy stronami. W misji UNIFIL uczestniczy Polski Kontyngent Wojskowy. Z dostępnych informacji nie wynika, iż Polacy mieliby uczestniczyć w tym zdarzeniu.

https://defence24.pl/geopolityka/izraelczycy-ostrzelali-pojazd-misji-unifil-w-libanie

Psychopaci z IDF naturalnie wszystkiemu zaprzeczają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *