UFO na mapach Pentagonu zostało zarejestrowane również w Europie Środkowej i Wschodniej, w tym na terenie Polski

Pentagon uruchomił nową witrynę internetową, na której można znaleźć wiele interesujących informacji na temat niezidentyfikowanych obiektów latających, potocznie znanych jako UFO (lub UAP). Wśród nich jest mapa pokazująca, w jakich miejscach na świecie zarejestrowano takie niewyjaśnione incydenty.

https://www.o2.pl/technologia/pentagon-opublikowal-mape-cos-pojawilo-sie-nad-polska-6938963675818624a

Mapa, którą można znaleźć na stronie internetowej All-domain Anomaly Resolution Office (AARO) nie jest niczym nowym, ale ze względu na uruchomienie tej witryny ponownie, przykuła uwagę obserwatorów z całego świata. Mapa pochodzi z prezentacji, którą szef zespołu powołanego przez Pentagon do analizy niewyjaśnionych zjawisk powietrznych przedstawił w kwietniu 2023 r. Komisji Sił Zbrojnych Senatu USA. Sean Kirkpatrick i jego zespół uwzględnili w niej informacje dotyczące ok. 650 incydentów zgłoszonych przez personel wojskowy w latach 1996-2023.

Zespół Kirkpatricka zaznaczył wówczas, że blisko połowa incydentów jest traktowana priorytetowo ze względu na “anormalną, ciekawą wartość”. Zwrócił też uwagę, że większość obserwacji ma miejsce na wysokości od 15 000 do 25 000 stóp. Jego zdaniem można to tłumaczyć tym, że właśnie na tych wysokościach operuje najwięcej amerykańskich samolotów. Chociaż same obiekty najczęściej pojawiają się na wysokości od 10 000 do 30 000 stóp.

Zauważane obiekty zazwyczaj mają kulisty kształt, wielkość o 1 do 4 metrów, kolor – biały, srebrny, półprzezroczysty lub metaliczny i poruszają się z prędkością sięgającą 2 Ma. Prezentacja, którą Kirkpatrick wyświetlił w Senacie, pokazywała miejsce występowania niewyjaśnionych zjawisk powietrznych. Dzięki sporządzonej przez ekspertów mapie zauważyć można było, że tzw. UFO zostało zauważone w różnych częściach świata.

źródło: https://www.aaro.mil/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *